O mnie

Magdalena Długołęcka

Nazywam się Magdalena Długołęcka. Jestem psychologiem, psychoterapeutką i certyfikowaną nauczycielką Mindfulness. Prowadzę grupowe i indywidualne treningi Mindfulness oraz psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Kwalifikacje do prowadzenia treningu Mindfulness uzyskałam w Breathworks Mindfulness w Wielkiej Brytanii. Warsztaty i treningi uważności prowadzę od 2016 roku. Prowadziłam zajęcia w Centrum Praw Kobiet, Klinice Stresu, Akademii Walki z Rakiem oraz na Uniwersytecie SWPS. Posiadam rekomendację Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Hospicjum im. Dutkiewicza, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym, Centrum Praw Kobiet, Pomorskim Centrum Toksykologii i Centrum Interwencji Kryzysowej.

Systematycznie doskonalę swoje umiejętności. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Uczestniczę w programie przygotowującym do uzyskania certyfikatu w Terapii Schematu. Swoją pracę poddaję superwizji u Małgorzaty Bielak.

W pracy terapeutycznej korzystam z metod klasycznej terapii poznawczo - behawioralnej (CBT) oraz nowych jej nurtów, czerpiących z praktyki uważności, akceptacji i współczucia: terapii Akceptacji i Zaangażowania ACT, terapii Dialektyczno-Behawioralnej DBT oraz terapii poznawczej opartej na uważności MBCT. Terapie oparte na praktyce uważności mają ugruntowane podstawy naukowe i wysoką skuteczność potwierdzoną badaniami. Uczą traktować pojawiające się trudności życiowe z elastycznością, otwartością i życzliwością dla samego siebie. Pozwalają porzucić walkę z tym, co jest poza nasza kontrolą. Jednocześnie dają skuteczne narzędzia, które zwiększają świadomość i motywację do zmiany.